Stabilizátory koroze

ConvertCor PRO

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Stabilizátor koroze

Stabilizátor atmosférické koroze ConvertCor PRO je vodou ředitelná, mléčně zakalená kapalina obsahující filmotvornou složku a speciální aditiva pro chemickou přeměnu rzi na stabilní produkty. Výsledným produktem chemické reakce přípravku se rzí je kovo-polymer, který tvoří inertní tvrdou vrstvu odolnou vůči korozním chemikáliím a zabraňující progresi dřívější koroze. Přípravek nahrazuje současně funkci odrezovače a základové barvy. Je ověřeno, že ochrana zkorodovaných železných povrchů pomocí přípravku ConvertCor PRO je účinnější než mechanické odstranění koroze (například broušením nebo tryskáním) a následné natření. Přípravek je vhodný pro ošetřování pouze silně zrezivělých povrchů s hrubou vrstvou koroze. Slabé vrstvy koroze nejsou schopny dodat do chemické reakce dostatek reakčního materiálu (rzi), a proto nemusí dojít k požadovanému rozsahu reakce. Tyto jevy mohou vést k tomu, že slabě zreagovaná vrstva bude mít slabou adhezi k povrchu. Stabilizátor koroze je určen speciálně pro ošetření ocelových mostů, vedení vysokého napětí a jiných průmyslových konstrukcí, které jsou korozí silně poškozeny. Je ověřeno, že prostředek významným způsobem zvyšuje životnost zkorodovaných ocelí Atmofix (Corten). Přípravek vytváří podklad pro následně nanášené ochranné povlaky (nátěrové systémy, laky atd.)

Přípravek byl vyvinut pro využití jak v domácnostech, tak v automobilovém, stavebním a strojírenském průmyslu.

 • Snadná aplikace a vysoká stabilizační účinnost
 • Zastupuje fyzicky i ekonomicky náročné odrezování
 • Zlepšení hygienických podmínek (odstraňuje se prašnost vlivem rzi a použitých brusiv)
 • Možnost dekorativního využití
 • Neobsahuje těžké kovy, chromany, kyselinu fosforečnou a ani organická rozpouštědla

Použití: ConvertCor PRO slouží k ochraně ocelových konstrukcí a ocelových krytin, zrezivělých strojírenských a hutních výrobků, vnitřních dutin a prostorů (např. automobilů), montážního, zahrádkářského a jiného nářadí, plotových materiálů, lodí, starožitností a dalších zoxidovaných kovových povrchů. Je připraven pro přímé použití.

Číst dál...

ConvertCor

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Antikorozní nátěr

Přípravek ConvertCor je mléčná viskózní kapalina obsahující filmotvornou složku a speciální aditiva pro chemickou přeměnu rzi na stabilní produkty. Výsledným produktem chemické reakce přípravku se rzí je kovo-polymer, který tvoří inertní tvrdou vrstvu, odolnou vůči korozním chemikáliím a zabraňující progresi dřívější koroze. Po aplikaci nátěr se rzí zreagují na černou organickou sloučeninu a zastaví pokračování korozních reakcí. Přípravek nahrazuje současně funkci odrezovače a základového nátěru. Přípravek ConvertCor se používá k zastavení počínající koroze železa a korozních reakcí u tenčích vrstev rzi. Pro ošetřování silně zrezivělých povrchů s hrubou vrstvou koroze je vhodné použít přípravek ConvertCor PRO.

Přípravek byl vyvinut pro využití jak v domácnostech, tak v automobilovém, stavebním a strojírenském průmyslu.

 • Snadná aplikace a vysoká stabilizační účinnost
 • Zastupuje fyzicky i ekonomicky náročné odrezování
 • Zlepšení hygienických podmínek (aplikace odstraňuje prašnost vznikající vlivem rzi a použitých brusiv)
 • Možnost dekorativního využití
 • Neobsahuje těžké kovy, chromany, kyselinu fosforečnou ani jiná organická rozpouštědla
 • Určený k přímému použití

Použití: ConvertCor slouží k ochraně zkorodovaných železných plechových krytin, opláštění, plotů, karosérií automobilů, ocelových konstrukcí apod. Lze jej též použít na vytvoření estetické patiny na železných kovech.

Číst dál...