WeldFree

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Separační kapalina na svařování

WeldFree je biologicky odbouratelný vodní separátor pro svařování. Současně obsahuje pasivátory a inhibitory koroze, které účinně chrání místo svaru proti korozi. Prostředek může být použit i pro dlouhodobou konzervaci výrobků a k ochraně proti korozi. Neobsahuje silikony. Separátor chrání svar a jeho okolí proti ulpívání odletujících kapek kovu. Ty se po ukončení svařování z povrchu snadno odklepnou nebo opráší, aniž by po sobě zanechaly stopy na svařenci.

  • Separátor byl zkoušen řadou světových výrobců svařovací techniky, několika nezávislými svářečskými institucemi a mezinárodními výrobci. Byl vyhodnocen jako nejlepší na evropském trhu.
  • Obsahuje pasivátory, které chrání povrch kovu před chemickými reakcemi.
  • Obsahuje inhibitory koroze.
  • Do okamžiku než je umyt (tekoucí nebo zkondenzovanou vodou), chrání povrch výrobku dlouhodobě proti korozi; pokud je výrobek uložen v zastřešeném skladu, tak až po dobu 10 let.
  • Prostředek je netoxický.
  • Prostředek je biologicky rozložitelný. Je rozložitelný již použitím čisté vody z vodovodního řadu.
  • Prostředek má vysokou odmašťovací schopnost.
  • Prostředek je snadno umyvatelný vodou.

Použití: Prostředek je vhodný jak pro automatické, tak pro ruční svařování elektrickým obloukem, ale může být použit i pro svařování plynem.

Způsob aplikace: Před upotřebením je vhodné prostředek promíchat. Vzhledem k tomu, že se jedná o vodní přípravek, který tvoří současně pravé i nepravé roztoky, některé dlouhé molekuly jsou rozpuštěny ve formě mycel a jeví se jako kal. Tato nehomogenita nijak negativně neovlivňuje použití přípravku ani nedochází k zanášení filtrů a trysek. Veškeré molekuly jsou menší než jeden mikron. Prostředek se nanáší do místa svaru a jeho okolí nástřikem (ručním nebo robotizovaným), ponorem, štětkou, případně houbou. Usazené kapky kovu na povrchu svařence se po ukončení svařování odstraní odklepnutím, setřením štětkou, kartáčem či špachtlí.

Separátor současně výborně chrání místo svaru a jeho okolí proti korozi. Může proto být použit i pro dlouhodobou antikorozní ochranu výrobku. Dokud nedojde ke smytí aplikace, je povrch kovu ochráněn. Použité inhibitory koroze mají při uložení v zastřešeném skladu úbytek účinnosti 3 % za 1 rok. Proto je možné tímto způsobem výrobek chránit až po dobu 10 let. Zbytky separátoru doporučujeme odstranit čistou vodu z vodovodního řadu, která prostředek chemicky rozloží během několika sekund, a ten lze následně velice dobře smýt.

Účinné látky: Směs esterů vyšších mastných kyselin, benzaminové inhibitory koroze.

Balení: 

20 l kanystr

1 315 Kč bez DPH

Ředění: Kapalina se neředí. Dodává se již připravená k přímému použití.

Skladování: Spotřebujte do 24 měsíců od data výroby. Skladujte v původním a dobře uzavřeném obalu při teplotě od 5 do 30 °C, chraňte před slunečním zářením a mrazem.

Odvolání: Informace v tomto technickém listu se opírají o naše nejlepší znalosti a praktické zkušenosti. Vzhledem k tomu, že výrobek je používán mimo dosah naší kontroly, nemůžeme zaručit jeho správné použití. Výrobce neručí za případné škody způsobené nesprávným použitím nebo skladováním. Proto dodržujte aplikační postup a v případě dotazu využijte naši technickou podporu.


Klasifikace v souladu s Nařízením EU č. 1272/2008

Není klasifikován jako nebezpečná směs