Nano4Car

Koupit    Technický list ČJ


Aplikační set určený pro hydrofobní povrchovou ochranu autoskla, polykarbonátu, autolaku, plastových a kovových dílů

Nano4Car

Aplikační set Nano4Car obsahuje ucelený systém k ošetření dopravních prostředků nanopřípravkem NanoOne. NanoOne je modifikovaný lihový přípravek obsahující nanočástice SIO2, které vytvářejí vysoce hydrofobní povrchovou vrstvu. Ošetřený materiál chrání před vnějšími vlivy, jako jsou např. prachové částice, voda, mastnota, ptačí trus, zbytky hmyzu, brzdného prachu atd. Po aplikaci se na povrchu vytvoří ultra tenká nanovrstva, která je plně transparentní, bez mastného filmu, s vysokou tepelnou odolností, až 400 °C. Aplikace šetří čas a náklady na běžnou údržbu vozu.

  • Ošetřený povrch je plně transparentní bez projevů „mastného filmu"
  • Zpomaluje namrzání povrchu a chrání před poškozením vlivem ptačího trusu
  • Snadné odstranění zbytků hmyzu a v zimních měsících i námrazy
  • Usnadňuje následné čištění povrchu běžnými čisticími přípravky
  • Povrch ošetřeného materiálu se stává vysoce hydrofobním = funkce tekutých stěračů po aplikaci na sklo vozu
  • Delší doba účinnosti NanoOne oproti běžným impregnacím
  • Atraktivní balení pro přímé použití + nízká spotřeba 5–10 ml/m2

Aplikační set určený pro hydrofobní povrchovou ochranu autoskla, polykarbonátu, autolaku, plastových a kovových dílů

Příprava podkladu: Pro úspěšný výsledek aplikace je nutné dodržet předepsaný pracovní postup. Pracujte při teplotách vyšších než 15 °C. Plochy, které chcete chránit aplikací NanoOne, musí být zbavené všech nečistot, mycích přípravků a musí být zcela suché. Není vhodné aplikovat přípravek na plochy rozpálené od slunečního záření (teplota plochy by neměla přesáhnout 30 °C). Pokud pracujete venku, nepracujte za deště nebo mrholení. Volte takové počasí, aby 3–4 hodiny po aplikaci nebyla ošetřená plocha vystavena vlivu vody.

Způsob aplikace: Na každý přípravek použijte pro aplikaci jednu přiloženou utěrku z netkané textilie. Povrch je nutné před aplikací NanoOne dokonale vyčistit a odmastit! 

Pro odstranění nečistot doporučujeme tyto vysoce účinné čističe z řady ANKER CLEANERS:

AquaCleaner Bug – odstraňovač hmyzu
NanoCleaner – čistič s obsahem 70% isopropylalkoholu na neporézní materiál
NanoShampon – autošampon s obsahem nanočástic
NanoShampon+– autošampon s obsahem nanočástic pro ruční a tlakové mytí

1. Plochu očistěte hloubkovým čističem AquaCleaner A50. Přípravek naneste na povrch a vyčistěte od veškerých v povrchu zanesených nečistot. 

2. Následně je nutné povrch dokonale odmastit a odstranit zbytky čističe. K tomuto kroku použijte čistič NanoCleaner. Čistič naneste rozprašovačem na povrch a následně vyleštěte do lesku beze šmouh. 

3. Pokud je plocha dokonale vyleštěna a odmaštěna, aplikujte poslední složku aplikace, nanopřípravek NanoOne. Aplikátorem nastříkejte vždy menší plochu (cca 30 x 30 cm), tekutinu ihned roztírejte a případně vzniklé šmouhy ihned rozleštěte. Postupujte systematicky po povrchu.

Přípravek zcela zasychá a stává se vodě odolným za 3–4 hodiny po aplikaci při teplotě vzduchu okolo 20 °C. Během prvních 48 hodin po aplikaci by ošetřený povrch neměl být vystaven působení chemických látek a mechanické zátěži.

Údržba: Na ošetřené povrchy doporučujeme používat čisticí přípravky z řady ANKER CLEANERS s neutrálním pH7. Nikdy nepoužívejte na ošetřené plochy abrazivní, kyselé nebo zásadité látky! Pro oživení nanovrstvy doporučujeme povrch občas odmastit přípravkem NanoShampon nebo NanoCleaner. Obnova staré aplikace se provádí stejným postupem.

Aplikační set Nano4Car obsahuje: 50 ml nanopřípravku NanoOne, 50 ml hloubkového čističe AquaCleaner A50, 100 ml NanoCleaneru a 3 ks aplikačních utěrek. Orientační vydatnost setu je 5 až 10 m2. Přípravky se neředí. Jsou již připraveny k přímému použití.

Skladování: Spotřebujte do 24 měsíců od data výroby v původním a dobře uzavřeném obalu. Skladujte při teplotě od 5 do 30 °C, chraňte před slunečním zářením a mrazem.

Odvolání: Informace v tomto technickém listu se opírají o naše nejlepší znalosti a praktické zkušenosti. Vzhledem k tomu, že výrobek je používán mimo dosah naší kontroly, nemůžeme zaručit jeho správné použití. Výrobce neručí za případné škody způsobené nesprávným použitím nebo skladováním. Proto dodržujte aplikační postup a v případě dotazů využijte naši technickou podporu.