NanoMetal

Koupit     Technický list ČJ


Lihový nanopřípravek určený pro hydrofobní povrchovou ochranu různých typů kovů

NanoMetal2

NanoMetal je lihový přípravek obsahující nanočástice SIO2, které vytvářejí na ošetřeném povrchu vysoce hydrofobní vrstvu. Ošetřený povrch chrání před vnějšími vlivy, jako jsou např. déšť, hmyz, ptačí trus, námraza, vodní kámen, brzdný prach a graffiti. Na materiálu se po aplikaci vytvoří ultratenká nanovrstva, která vykazuje tzv. samočisticí schopnost – lotosový efekt. Aplikace není náročná, šetří čas a náklady na běžnou údržbu ošetřeného povrchu. Ošetřený povrch je chemicky odolný proti přípravkům do hodnoty pH 13, bez mastného filmu, je plně transparentní, s vysokou tepelnou odolností až do 400 °C. Životnost ochrany ošetřeného povrchu je závislá na mechanickém zatížení.

  • Ošetřený povrch je plně transparentní, bez projevů tzv. „mastného filmu“
  • Chrání před usazováním ptačího trusu, hmyzu, brzdného prachu a vodního kamene 
  • Usnadňuje následné čištění povrchu běžnými čisticími přípravky
  • Povrch materiálu je vysoce hydrofobní 
  • Vykazuje výrazně delší dobu účinnosti oproti běžným impregnacím
  • Nízká spotřeba přípravku při aplikaci = 5–10 ml/m2

Použití: NanoMetal byl vyvinutý pro různé typy kovů, jako jsou např. nerez ocel, černá ocel, měď, mosaz, hliník, zlato, stříbro, platina apod. Přípravek lze použít například na ošetření hliníkových ráfků kol.

Příprava podkladu: Pro dosažení úspěšného výsledku aplikace je zapotřebí dodržet předepsaný pracovní postup. Pracujte při teplotách vyšších než 15 °C. Plochy, které chcete ošetřit, musí být zbavené všech nečistot a stop mycích přípravků a musí být zcela suché. Není vhodné aplikovat přípravek na plochy rozpálené od slunečního záření (teplota plochy by neměla přesáhnout 30 °C). Pokud pracujete venku, nepracujte za deště nebo mrholení. Volte takové počasí, aby 3–4 hodiny po aplikaci nebyla ošetřená plocha vystavena vlivu vody.

Způsob aplikace: Pro aplikaci použijte čistou utěrku, nejlépe z mikrovláken nebo z netkané textilie. Povrch je nutné před aplikací NanoMetal dokonale vyčistit a odmastit! 

Pro odstranění nečistot doporučujeme tyto vysoce účinné čističe z řady ANKER CLEANERS:

AquaCleaner Bug – odstraňovač hmyzu
NanoCleaner – čistič s obsahem 70% isopropylalkoholu na neporézní materiál
NanoShampon – autošampon s obsahem nanočástic
NanoShampon+– autošampon s obsahem nanočástic pro ruční a tlakové mytí

Způsob aplikace: Kapalina se neředí. Dodává se již připravená k přímému použití!

1. Plochu očistěte příslušnými hloubkovými čističi.

2. Následně je nutné povrch dokonale odmastit a odstranit zbytky čističe. K tomuto kroku použijte čistič NanoCleaner. Čistič naneste rozprašovačem na povrch a následně vyleštěte do lesku beze šmouh.

3. Pokud je plocha dokonale vyleštěna a odmaštěna, aplikujte poslední složku aplikace, nanopřípravek NanoMetal. Aplikátorem nastříkejte vždy menší plochu (cca 30x30 cm), tekutinu ihned roztírejte a případné vzniklé šmouhy ihned rozleštěte. Postupujte systematicky po povrchu.

Přípravek zcela zasychá a stává se vodě odolným za 3–4 hodiny po aplikaci při teplotě vzduchu okolo 20 °C. Během prvních 48 hodin po aplikaci by ošetřený povrch neměl být vystaven působení chemických látek a mechanické zátěži.

Údržba: Na ošetřené povrchy doporučujeme používat čisticí přípravky z řady ANKER CLEANERS s neutrálním pH7. Nikdy nepoužívejte na ošetřené plochy abrazivní, kyselé nebo zásadité látky! Pro oživení nanovrstvy doporučujeme povrch občas odmastit přípravky NanoAB CleanUp nebo NanoShamponem. Obnova staré aplikace se provádí stejným postupem.

Skladování: Spotřebujte do 24 měsíců od data výroby v původním a dobře uzavřeném obalu. Skladujte při teplotě od 5 do 30 °C, chraňte před slunečním zářením a mrazem.

Odvolání: Informace v tomto technickém listu se opírají o naše nejlepší znalosti a praktické zkušenosti. Vzhledem k tomu, že výrobek je používán mimo dosah naší kontroly, nemůžeme zaručit jeho správné použití. Výrobce neručí za případné škody způsobené nesprávným použitím nebo skladováním. Proto dodržujte aplikační postup a v případě dotazů využijte naši technickou podporu.