NanoPaint

Koupit     Technický list ČJ


Lihový nano-přípravek určený pro hydrofobní povrchovou ochranu autolaků a různých typů plastů

NanoPaint 2

NanoPaint je lihový přípravek obsahující nanočástice SIO2, vytvářející na ošetřeném povrchu vysoce hydrofobní vrstvu. Aplikace chrání ošetřený povrch před vnějšími nepříznivými vlivy, jako jsou např.: déšť, hmyz, ptačí trus, námraza, vodní kámen a graffiti. Na materiálu se po aplikaci vytvoří ultratenká nanovrstva, která má tzv. samočisticí schopnost – lotosový efekt. Aplikace není náročná, šetří čas a náklady na údržbu ošetřeného povrchu. Povrch je po aplikaci chemicky odolný proti přípravkům do hodnoty pH 13, je bez mastného filmu, plně transparentní, s vysokou tepelnou odolností, až do 400 °C. Životnost aplikované ochrany přímo souvisí s výší mechanického zatížení.

  • Ošetřený povrch je plně transparentní bez projevů tzv. mastného filmu
  • Chrání před ulpíváním a následnými vlivy ptačího trusu, hmyzu a vodního kamene 
  • Usnadňuje následné čištění ošetřeného povrchu běžnými čisticími přípravky
  • Povrch ošetřeného materiálu je vysoce hydrofobní 
  • Delší doba účinnosti aplikace oproti běžným impregnacím
  • Nízká spotřeba přípravku = 5–10 ml/m2

Použití: NanoPaint byl vyvinutý pro aplikaci na autolaky, okenní rámy, garážová vrata, plastový nábytek, dveře, parapety, vany a plastové autodíly. Vhodný je také pro aplikace na letadla, MHD, vlaky, nákladní automobily, lodě apod.

Příprava podkladu: Pro dosažení úspěšného výsledku aplikace je zapotřebí dodržet předepsaný pracovní postup. Pracujte při teplotách vyšších než 15 °C. Plochy, které chcete ošetřit, musí být zbavené všech nečistot a stop mycích přípravků a musí být zcela suché. Není vhodné aplikovat přípravek na plochy rozpálené od slunečního záření (teplota plochy by neměla přesáhnout 30 °C). Pokud pracujete venku, nepracujte za deště nebo mrholení. Volte takové počasí, aby 3–4 hodiny po aplikaci nebyla ošetřená plocha vystavena vlivu vody.

Způsob aplikace: Pro aplikaci použijte čistou utěrku, nejlépe z mikrovláken nebo z netkané textilie. Povrch je nutné před aplikací NanoPaint dokonale vyčistit a odmastit! 

Pro odstranění nečistot doporučujeme tyto vysoce účinné čističe z řady ANKER CLEANERS:

AquaCleaner Bug – odstraňovač hmyzu
NanoCleaner – čistič s obsahem 70% isopropylalkoholu na neporézní materiál
NanoShampon – autošampon s obsahem nanočástic
NanoShampon+– autošampon s obsahem nanočástic pro ruční a tlakové mytí

Způsob aplikace: Kapalina se neředí. Dodává se již připravená k přímému použití!

1. Plochu očistěte příslušnými hloubkovými čističi.

2. Následně je nutné povrch dokonale odmastit a odstranit zbytky čističe. K tomuto kroku použijte čistič NanoCleaner. Čistič naneste rozprašovačem na povrch a následně vyleštěte do lesku beze šmouh.

3. Pokud je plocha dokonale vyleštěna a odmaštěna, aplikujte poslední složku aplikace, nanopřípravek NanoPaint. Aplikátorem nastříkejte vždy menší plochu (cca 30x30 cm), tekutinu ihned roztírejte a případné vzniklé šmouhy ihned rozleštěte. Postupujte systematicky po povrchu.

Přípravek zcela zasychá a stává se vodě odolným za 3–4 hodiny po aplikaci při teplotě vzduchu okolo 20 °C. Během prvních 48 hodin po aplikaci by ošetřený povrch neměl být vystaven působení chemických látek a mechanické zátěži.

Údržba: Na ošetřené povrchy doporučujeme používat čisticí přípravky z řady ANKER CLEANERS s neutrálním pH7. Nikdy nepoužívejte na ošetřené plochy abrazivní, kyselé nebo zásadité látky! Pro oživení nanovrstvy doporučujeme povrch občas odmastit přípravky NanoAB CleanUp-K nebo NanoShamponem. Obnova staré aplikace se provádí stejným postupem.

Skladování: Spotřebujte do 24 měsíců od data výroby v původním a dobře uzavřeném obalu. Skladujte při teplotě od 5 do 30 °C, chraňte před slunečním zářením a mrazem.

Odvolání: Informace v tomto technickém listu se opírají o naše nejlepší znalosti a praktické zkušenosti. Vzhledem k tomu, že výrobek je používán mimo dosah naší kontroly, nemůžeme zaručit jeho správné použití. Výrobce neručí za případné škody způsobené nesprávným použitím nebo skladováním. Proto dodržujte aplikační postup a v případě dotazů využijte naši technickou podporu.