NanoPoliture

Koupit     Technický list ČJ


Polymerová pasta s UV ochranou určená pro barevné a lakované povrchy – impregnační pasta

NanoPoliture

NanoPoliture je druhým stupněm z dvoustupňové nano ochrany. Pasta je vyrobena na bázi fluorových polymerů. Používá se na povrchy s novými barvami, laky bez předchozí úpravy a na starší povrchy ošetřené nano povrchovou úpravou NanoRevital. Přípravek byl speciálně vytvořen pro údržbu a ochranu nových barev a laků (pro kovové, kompozitní, plastové a speciální povrchy). Na barvených površích prodlužuje jejich lesk (efekt zrcadla), vytváří hedvábný povrch, rozjasňuje barvy a zároveň je dlouhodobě chrání před okolními vlivy. Na povrchu se vytvoří hydrofobní ultratenká neviditelná vrstva s vysokou povrchovou energií, která zamezuje následnému znečištění, otiskům rukou, usazování minerálních a vápenatých povlaků, oxidaci a vzdrouje také poškrábání a nárazům. Je velmi odolná proti chemickým čisticím prostředkům. Svým hydrofobním efektem chrání ošetřený povrch před vlivy vody a znečištění. Díky antistatickému účinku výrazně usnadňuje následné čištění, bez nutnosti používání nebezpečných chemikálií.

  • Snadná aplikace bez nutnosti použití leštičky laku
  • Na povrchu vytváří vysoký lesk a hedvábný efekt 
  • Odolnost proti mikro poškrábání a nárazům
  • Dlouhodobá vynikající ochrana ošetřeného povrchu
  • Vynikající ochrana proti UV záření
  • Prevence proti špíně a znečištění
  • Díky retrakci vody usnadňuje následné čištění
  • Výrazně prodlužuje čistotu povrchu
  • Odolnost při mytí v myčkách a při čištění vysokotlakem
  • Nízká spotřeba, cca 10 ml/m2

Použití: NanoPoliture poskytuje vysoce efektivní a ekonomickou ochranu na plochách, jako jsou konstrukce, ochranné díly, strojní zařízení, střechy, skeletové díly, průmyslové díly, vybavení speciálních pracovišť, dále i na karoserie aut, autobusů, MHD, vlaků, lodí, stavebních a zemědělských strojů apod.

Příprava podkladu: Pro dosažení úspěšného výsledku aplikace je zapotřebí dodržet předepsaný pracovní postup. Pracujte při teplotách vyšších než 15 °C. Plochy, které chcete ošetřit, musí být zbavené všech nečistot a stop mycích přípravků a musí být zcela suché. Není vhodné aplikovat přípravek na plochy rozpálené od slunečního záření (teplota plochy by neměla přesáhnout 30 °C). Pokud pracujete venku, nepracujte za deště nebo mrholení. Volte takové počasí, aby 3–4 hodiny po aplikaci nebyla ošetřená plocha vystavena vlivu vody.

Způsob aplikace: Pro aplikaci použijte čistou utěrku, nejlépe z mikrovláken nebo z netkané textilie. Povrch je nutné před aplikací NanoPoliture dokonale vyčistit a odmastit! 

Pro odstranění nečistot doporučujeme tyto vysoce účinné čističe z řady ANKER CLEANERS:

AquaCleaner Bug – odstraňovač hmyzu
NanoCleaner – čistič s obsahem 70% isopropylalkoholu na neporézní materiál
NanoShampon – autošampon s obsahem nanočástic
NanoShampon+– autošampon s obsahem nanočástic pro ruční a tlakové mytí

1. Povrch je před aplikací zapotřebí dokonale vyčistit, odmastit a odstranit volné nečistoty. Pro tento krok použijte NanoShampon v poměru: 30–50 ml/10 litrů teplé vody,  při vysoké znečištění: 50–150 ml/10 litrů teplé vody. Nechte 5 minut odstát. Následně povrch důkladně umyjte a vysušte.

2. Pokud je plocha vyčištěna a odmaštěna, aplikujte přípravek NanoPoliture. Před použitím důkladně protřepejte! Aplikujte rovnoměrně krouživými pohyby po povrchu a nechte zavadnout, poté vyleštěte do sucha. Doporučujeme aplikaci po menších plochách.

Pro EXTRÉMNÍ zatížení doporučujeme následně první stupeň ochrany NanoRevital. 

Přípravek zcela zasychá a stává se vodě odolným po 3–4 hodinách při teplotě okolo 20 °C. Během prvních 48 hodin od aplikace by ošetřený povrch neměl být vystaven působení chemických přípravků a mechanické zátěži.

Údržba: Na ošetřené povrchy doporučujeme používat čisticí přípravky z řady ANKER CLEANERS s neutrálním pH7. Nikdy nepoužívejte na ošetřené plochy abrazivní, kyselé nebo zásadité látky! Pro oživení nanovrstvy doporučujeme povrch umývat NanoShamponem. Obnova staré aplikace se provádí stejným postupem.

Ředění: Kapalina se neředí. Dodává se již připravena k přímému použití. Před aplikací důkladně protřepejte!

Skladování: Spotřebujte do 12 měsíců od data výroby v původním a dobře uzavřeném obalu. Skladujte při teplotě od 5 do 30 °C, chraňte před slunečním zářením a mrazem.

Odvolání: Informace v tomto technickém listu se opírají o naše nejlepší znalosti a praktické zkušenosti. Vzhledem k tomu, že výrobek je používán mimo dosah naší kontroly, nemůžeme zaručit jeho správné použití. Výrobce neručí za případné škody způsobené nesprávným použitím nebo skladováním. Proto dodržujte aplikační postup a v případě dotazů využijte naši technickou podporu.