NanoRevital

Koupit     Technický list ČJ


Polymerová ochrana a renovace autolaků – renovační nanopasta

NanoRevital

NanoRevital je vyroben na bázi fluorových polymerů. Je vhodný zejména pro renovaci starých, zašlých barev a laků. Na kovových, silně zatěžovaných površích v jednom kroku obnovuje jejich lesk, rozjasňuje barvy a zároveň je chrání. Na povrchu se po aplikaci vytvoří ultra tenká neviditelná hydrofobní vrstva s ochranou proti následnému znečištění, otiskům rukou, usazování minerálních a vápenatých povlaků, oxidaci a také proti poškrábání a nárazům. Přípravek je velmi odolný proti chemickým čisticím prostředkům. Svým hydrofobním efektem chrání ošetřený povrch před vlivy vody a znečištění. Díky antistatickému účinku aplikace výrazně usnadňuje následné čištění povrchu bez nutnosti používání nebezpečných chemikálií.

  • Snadná aplikace bez použití leštičky laku
  • Na povrchu vytváří vysoký lesk a hedvábný efekt 
  • Renovuje lak a zaceluje drobné škrábance na laku
  • Dlouhodobá vynikající ochrana
  • Ochrana proti UV záření
  • Prevence znečištění povrchu
  • Díky retrakci vody usnadňuje následné čištění
  • Výrazně prodlužuje životnost povrchu
  • Odolnost při mytí v myčkách a při čištění vysokotlakem
  • Nízká spotřeba, okolo 10 ml/m2

Použití: NanoRevital poskytuje vysoce efektivní a ekonomickou ochranu na plochách, jako jsou konstrukce, ochranné díly, strojní zařízení, střechy, skeletové díly, průmyslové díly, vybavení speciálních pracovišť, dále karoserie aut, autobusů, MHD, vlaků, lodí, stavebních, zemědělských strojů apod.

Příprava podkladu: Pro dosažení úspěšného výsledku aplikace je zapotřebí dodržet předepsaný pracovní postup. Pracujte při teplotách vyšších než 15 °C. Plochy, které chcete ošetřit, musí být zbavené všech nečistot a stop mycích přípravků a musí být zcela suché. Není vhodné aplikovat přípravek na plochy rozpálené od slunečního záření (teplota plochy by neměla přesáhnout 30 °C). Pokud pracujete venku, nepracujte za deště nebo mrholení. Volte takové počasí, aby 3–4 hodiny po aplikaci nebyla ošetřená plocha vystavena vlivu vody.

Způsob aplikace: Pro aplikaci použijte čistou utěrku, nejlépe z mikrovláken nebo z netkané textilie. Povrch je nutné před aplikací NanoRevital dokonale vyčistit a odmastit! 

Pro odstranění nečistot doporučujeme tyto vysoce účinné čističe z řady ANKER CLEANERS:

AquaCleaner Bug – odstraňovač hmyzu
NanoCleaner – čistič s obsahem 70% isopropylalkoholu na neporézní materiál
NanoShampon – autošampon s obsahem nanočástic
NanoShampon+– autošampon s obsahem nanočástic pro ruční a tlakové mytí

1. Povrch je před aplikací zapotřebí dokonale vyčistit, odmastit a odstranit volné nečistoty. Pro tento krok použijte NanoShampon v poměru: 30–50 ml/10 litrů teplé vody,  při vysoké znečištění: 50–150 ml/10 litrů teplé vody. Nechte 5 minut odstát. Následně povrch důkladně umyjte a vysušte.

2. Pokud je plocha dokonale vyčištěna a odmaštěna, aplikujte přípravek NanoRevital. Před použitím přípravek důkladně promíchejte. Přípravek aplikujte na povrch rovnoměrně krouživými pohyby a následně nechte zavadnout. Poté ošetřený povrch vyleštěte do sucha. Doporučujeme přípravek aplikovat vždy na menší plochu (cca 30x30 cm) a ihned dokonale rozleštit. Takto postupujte systematicky po povrchu.

Pro EXTRÉMNÍ zatížení doporučujeme následně použít druhý stupeň ochrany NanoPoliture.

Přípravek zcela zasychá a stává se vodě odolným po 3–4 hodinách při teplotě okolo 20 °C. Během prvních 48 hodin od aplikace by ošetřený povrch neměl být vystaven působení chemických přípravků a mechanické zátěži.

Údržba: Na ošetřené povrchy doporučujeme používat čisticí přípravky z řady ANKER CLEANERS s neutrálním pH7. Nikdy nepoužívejte na ošetřené plochy abrazivní, kyselé nebo zásadité látky! Pro oživení nanovrstvy doporučujeme povrch umývat NanoShamponem. Obnova staré aplikace se provádí stejným postupem.

Ředění: Kapalina se neředí. Dodává se již připravena k přímému použití. Před aplikací důkladně protřepejte!

Skladování: Spotřebujte do 12 měsíců od data výroby v původním a dobře uzavřeném obalu. Skladujte při teplotě od 5 do 30 °C, chraňte před slunečním zářením a mrazem.

Odvolání: Informace v tomto technickém listu se opírají o naše nejlepší znalosti a praktické zkušenosti. Vzhledem k tomu, že výrobek je používán mimo dosah naší kontroly, nemůžeme zaručit jeho správné použití. Výrobce neručí za případné škody způsobené nesprávným použitím nebo skladováním. Proto dodržujte aplikační postup a v případě dotazů využijte naši technickou podporu.