NanoTextil

Koupit     Technický list ČJ


Vodní nano-přípravek určený k impregnaci textilu a kůže

 

NanoTextil je transparentní impregnační nátěr na bázi nanočástic, který vytváří vysoce hydrofobní ochranu textilu a kůže. Ošetřený materiál je paropropusný = prodyšný a chrání ošetřený povrch před vnějšími vlivy, jako jsou např. různé druhy nečistot, voda a jiné kapalné látky. Provedená aplikace je zcela plně transparentní, bez zápachu, chemicky odolná proti přípravkům do hodnoty pH 13.

  • Kapalina je bez zápachu a je biologicky odbouratelná
  • Neobsahuje žádné nebezpečné látky (varovné symboly)
  • Ošetřený povrch zachovává původní vzhled materiálu
  • Povrch nevykazuje změnu vlastností
  • Aplikace je vysoce hydrofobní a paropropustná
  • Přípravek se nanáší pouze v jedné vrstvě
  • Spotřeba přípravku je závislá na savosti ošetřovaného materiálu v rozmezí 30–80 ml/m2

Použití: Přípravek je vhodný pro sportovní a outdorové oblečení, boty, čepice, batohy, sedací soupravy, autosedačky, koberce apod.

Příprava podkladu: Pro úspěšný výsledek aplikace je zapotřebí dodržet předepsaný pracovní postup. Pracujte při teplotách vyšších než 15 °C. Plochy, které chcete chránit, musí být zcela čisté, zbavené všech nečistot a stop mycích přípravků a musí být zcela suché. Přípravek není vhodné aplikovat na plochy rozpálené od slunečního záření (teplota ošetřované plochy by neměla přesáhnout 30 °C). Před aplikací je nutné povrch důkladně vyčistit.

Pro odstranění nečistot doporučujeme tyto vysoce účinné čističe z řady ANKER CLEANERS:

AquaCleaner Textil - čistič textilu a kůže

Způsob aplikace: Přípravek nanášejte rovnoměrně v dostatečném množství dle savosti povrchu. Přípravek lze nanášet pomocí rozprašoavče nebo namáčením. Přípravek zcela zasychá dle aktuálních povětrnostních podmínek. Při teplotě 20 °C je povrch po 24 hodinách po aplikaci plně funkční.

Údržba: Ošetřený materiál perte nebo čistěte ve vodě do 30 °C bez pracích prášků a aviváže. Po vyprání nechte usušit za běžné pokojové teploty. Nesušte v sušičkách a na zdrojích tepla s vysokou teplotou. Pokud po čase impregnační účinek slábne, obnovte ochranu stejným způsobem jako při první aplikaci.

Ředění: Kapalina se neředí. Dodává se již připravena k přímému použití.

Skladování: Spotřebujte do 24 měsíců od data výroby v původním a dobře uzavřeném obalu. Skladujte při teplotě od 5 do 30 °C, chraňte před slunečním zářením a mrazem.

Odvolání: Informace v tomto technickém listu se opírají o naše nejlepší znalosti a praktické zkušenosti. Vzhledem k tomu, že výrobek je používán mimo dosah naší kontroly, nemůžeme zaručit jeho správné použití. Výrobce neručí za případné škody způsobené nesprávným použitím nebo skladováním. Proto dodržujte aplikační postup a v případě dotazů využijte naši technickou podporu.