Nano AntiPrint

Koupit     Technický list ČJ


Vodní nanopřípravek určený jako ochrana a prevence kovů proti otiskům prstů

NanoAntiPrint2

Nano AntiPrint je přípravek vyvinutý jako NANO ochrana a obnova povrchů materiálů, jako jsou eloxovaný hliník, nerez ocel, zinek, měď, mosaz apod. Vytvořený ochranný povlak chrání před povětrnostními vlivy, UV zářením a vodou, obnovuje lesk a následně chrání před znečištěním (včetně otisků rukou). Povrch po aplikaci vykazuje lesk, kterého dosáhnete bez velké fyzické námahy. Na povrchu se po aplikaci vytvoří ultratenká hydrofobní vrstva s ochranou proti následnému znečištění, otiskům rukou, usazování minerálních a vápenatých povlaků, a dokonce i proti tvoření vodní rzi. Vytvořená ochranná vrstva zabraňuje množení bakterií, vzniku mechu, plísní a řas a vytváří velmi čistý a hygienický povrch. Aplikace obnoví estetické hodnoty starých eloxovaných povrchů, odstraní barevné odchylky vznikající po čištění. Ošetřený povrch vykazuje sametový vzhled.

  • Ošetřený povrch je bez mastného filmu
  • Chrání před ulpíváním otisků prstů
  • Usnadňuje následné čištění ošetřeného povrchu běžnými čisticími přípravky
  • Povrch ošetřeného materiálu je hydrofobní 
  • Delší doba účinnosti aplikace oproti běžným impregnacím
  • Nízká spotřeba přípravku = cca 10 ml/m2

Použití: Nano AntiPrint poskytuje vysoce efektivní a ekonomickou ochranu ploch, jako jsou hliníkové a nerezové konstrukce, ochranné kovové díly, kovové střechy, skeletové kovové díly, průmyslové kovové díly, hliníkové a nerezové vybavení aquaparků, lázní, wellness, vodáren, hotelů, kuchyní, nerez ocelové hygienické předměty, kovové vybavení speciálních pracovišť atd.

Příprava podkladu: Pro úspěšný výsledek aplikace je nutné dodržet předepsaný pracovní postup. Pracujte při teplotách vyšších než 15 °C. Plochy, které chcete chránit, musí být zbavené všech nečistot a stop mycích přípravků a musí být zcela suché. Přípravek není vhodné aplikovat na rozpálené plochy, např. od slunečního záření (teplota ošetřované plochy by neměla přesáhnout 30 °C). Pokud pracujete venku, nepracujte za deště nebo mrholení. Volte takové počasí, aby 3–4 hodiny po aplikaci nebyla ošetřená plocha vystavena vlivu vody.

Způsob aplikace: Pro aplikaci použijte čistou utěrku, nejlépe vyrobenou z mikrovláken nebo z netkané textilie. Povrch je nutné před aplikací NanoAntiPrint dokonale vyčistit a odmastit! 

Pro odstranění nečistot doporučujeme tyto vysoce účinné čističe z řady ANKER CLEANERS:

AquaCleaner Bug – odstraňovač hmyzu
AquaCleaner C310 – odstraňovač vodního kamene
AquaCleaner A50-K – vysoce účinný čistič skla, keramiky, plastu a kovu
NanoShampon – autošampon s obsahem nanočástic
NanoShampon+ - autošampon s obsahem nanočáastic pro ruční a talkové mytí

Způsob aplikace: Kapalina se neředí. Dodává se již připravená k přímému použití!

1. Plochu očistěte příslušnými hloubkovými čističi.

2. Následně je nutné povrch dokonale odmastit a odstranit zbytky čističe. K tomuto kroku použijte čistič NanoCleaner. Čistič naneste rozprašovačem na povrch a následně vyleštěte do lesku beze šmouh.

3. Pokud je plocha dokonale vyleštěna a odmaštěna, aplikujte poslední složku aplikace, nanopřípravek Nano AntiPrint. Aplikátorem nastříkejte vždy menší plochu (cca 30x30 cm), tekutinu ihned roztírejte a případně vzniklé šmouhy ihned rozleštěte. Postupujte systematicky po povrchu.

Přípravek zcela zasychá a stává se vodě odolným za 3–4 hodiny po aplikaci při teplotě vzduchu okolo 20 °C. Během prvních 48 hodin po aplikaci by ošetřený povrch neměl být vystaven působení chemických látek a mechanické zátěži.

Údržba: Na ošetřené povrchy doporučujeme používat čisticí přípravky z řady ANKER CLEANERS s neutrálním pH7. Nikdy nepoužívejte na ošetřené plochy abrazivní, kyselé nebo zásadité látky! Pro oživení nanovrstvy doporučujeme povrch občas odmastit přípravkem NanoAB CleanUp. Obnova staré aplikace se provádí stejným postupem.

Skladování: Spotřebujte do 12 měsíců od data výroby v původním a dobře uzavřeném obalu. Skladujte při teplotě od 5 do 30 °C, chraňte před slunečním zářením a mrazem.

Odvolání: Informace v tomto technickém listu se opírají o naše nejlepší znalosti a praktické zkušenosti. Vzhledem k tomu, že výrobek je používán mimo dosah naší kontroly, nemůžeme zaručit jeho správné použití. Výrobce neručí za případné škody způsobené nesprávným použitím nebo skladováním. Proto dodržujte aplikační postup a v případě dotazů využijte naši technickou podporu.