Nano+

Koupit     Technický list ČJ


Nano-přípravek na bázi rozpouštědel pro zpevnění a zvýraznění minerálních povrchů

Nano2

Nano+ je specificky vyvinutý impregnační nátěr na bázi nanočástic, které zpevňují a při opakované aplikaci i zvýrazňují strukturu ošetřovaného povrchu. Přípravek je vhodný pro aplikaci na cihly, neglazované dlaždice, terakotové komponenty, omítky, kameny (břidlice, vápence, žulu, pískovce, mramor, čedič atd.), beton, neglazovanou keramiku, apod. Nátěr je vysoce hydro a olejofobní, odolný proti oděru i otěru, snižuje adhezi (přilnavost) samolepek, žvýkaček, ale i graffiti. Při opakovaném nanášení ošetřovaný povrch vykazuje tzv. „mokrý efekt".

  • Vhodná impregnace pro extrémní zátěž materiálu
  • Ošetřený povrch si zachovává stávající vzhled, při opakované aplikaci vytváří tzv. „mokrý efekt"
  • Je vysoce hydro a olejofobní, paropropustný a prodyšný a díky svým vlastnostem usnadňuje následné čištění povrchu
  • Chrání před usazováním prachu a různých jiných typů nečistot
  • Omezuje růst řas, mechů a lišejníků

Použití: Hlavní oblastí použití je ošetřování minerálních podkladů, jako jsou dlažby, schody, plochy průmyslových hal, fasády, betonové zdi, kašny, mosty, kamenné sochy, plochy historických památek apod. Jedná se o nejodolnější produkt pro ochranu a údržbu. S jeho pomocí dosáhnete vynikající ochrany proti opotřebení, výrazně snížíte náklady na údržbu, a zejména zajistíte ochranu před případným poškozením, či dokonce zničením.

Příprava podkladu: Před aplikací je nutné povrch důkladně vyčistit. 

Pro různé typy znečištění nabízíme naše vysokojakostní čističe z řady ANKER CLEANERS:

AquaCleaner C205-K – čistič a odstraňovač mastnoty
AquaCleaner C301 – hloubkový čistič kamenné a protiskluzové dlažby
AquaCleaner C304 – odstraňovač cementových a vápenných nečistot
AquaCleaner C762 – vysoce účinný čistič řas, mechů a lišejníků

Zbytky čističe je nutné z povrchu důkladně odstranit pomocí čisté vody! Před samotnou aplikací musí být povrch absolutně SUCHÝ, bez prachu, mastnoty, vlhkosti, zbytků minerálních usazenin, vodní rzi atd. Přípravek doporučujeme aplikovat při teplotě vzduchu a materiálu od 15 do 30 °C.

Způsob aplikace: Pro úspěšný výsledek je zapotřebí dodržet předepsaný aplikační postup. Pracujte při teplotách vyšších než 15 °C. Přípravek není vhodné aplikovat na rozpálené plochy, např. od slunečního záření (teplota plochy by neměla přesáhnout 30 °C). Pokud pracujete ve venkovním prostředí, nepracujte za deště nebo mrholení. Volte takové počasí, aby 3–4 hodiny po aplikaci nebyla ošetřená plocha vystavena vlivu vody. Přípravek nanášejte rovnoměrně v jedné vrstvě v dostatečném množství podle savosti povrchu. Doporučujeme 1 až 2 nátěry. Přípravek lze nanášet natíráním, válečkováním nebo stříkáním vzduchovou pistolí. Vždy dbejte na čistý aplikační nástroj beze zbytků jiných přípravků. Přípravek zcela zasychá podle aktuálních povětrnostních podmínek za cca 1–3 dny. Po cca 24 hodinách při teplotě 20 °C od aplikace je povrch plně funkční.

Údržba: Na ošetřené povrchy doporučujeme používat čisticí přípravky z řady ANKER CLEANERS s neutrálním pH7. Nikdy nepoužívejte na ošetřené plochy abrazivní, kyselé nebo zásadité látky! Pro oživení nanovrstvy doporučujeme povrch občas odmastit přípravkem NanoAB CleanUp.

Ředění: Kapalina se ředí jen v patřičném poměru 4 : 1 složka A/B.

Skladování: Spotřebujte do 12 měsíců od data výroby v původním a dobře uzavřeném obalu. Skladujte při teplotě od 5 do 30 °C, chraňte před slunečním zářením a mrazem.

Odvolání: Informace v tomto technickém listu se opírají o naše nejlepší znalosti a praktické zkušenosti. Vzhledem k tomu, že výrobek je používán mimo dosah naší kontroly, nemůžeme zaručit jeho správné použití. Výrobce neručí za případné škody způsobené nesprávným použitím nebo skladováním. Proto dodržujte aplikační postup a v případě dotazů využijte naši technickou podporu.