Nano4Home

Koupit   Technický list ČJ


Aplikační set určený pro hydrofobní povrchovou ochranu skla, keramiky, polykarbonátu, plastu a kovu

Nano4Home 

Aplikační set Nano4Home obsahuje ucelený systém k ošetření neporézního materiálu nanopřípravkem NanoOne. NanoOne je modifikovaný lihový přípravek obsahující nanočástice SIO2, které vytvářejí vysoce hydrofobní povrchovou vrstvu. Tato vrstva chrání ošetřený materiál před vnějšími vlivy, jako jsou např. prachové částice, voda, mastnota, vodní kámen, řasy, žár, saze, smola, kouř atd. Na povrchu ošetřeného materiálu se vytvoří ultra tenká nanovrstva, která je plně transparentní, bez mastného filmu, s vysokou tepelnou odolností, až 400 °C. Aplikace šetří čas a náklady na běžnou údržbu povrchu.

  • Ošetřený povrch je plně transparentní bez mastného filmu
  • Snadné odstranění zbytků vodního kamene
  • Usnadňuje následné čištění povrchu běžnými čisticími přípravky
  • Povrch materiálu je vysoce hydrofobní – funkce tekutých stěračů
  • Delší doba účinnosti oproti běžně používaným impregnacím
  • Atraktivní balení pro přímé použití + nízká spotřeba 5–10 ml/m2

Aplikační set určený za účelem ochrany sprchových zástěn, luxferů (čirých, leptaných nebo pískovaných), zrcadel, akvárií, krbových skel, sklokeramických a indukčních desek, sanitární keramiky, keramických obkladů a dlažeb, porcelánu, leštěného kamene, okenní rámy, garážová vrata, plastový nábytek, dveře, parapety, vany, různé typy kovů, jako jsou např. nerez ocel, černá ocel, měď, mosaz, hliník, zlato, stříbro, platina apod.

Příprava podkladu: Pro úspěšný výsledek je nutné dodržet předepsaný aplikační postup. Pracujte při teplotách vyšších než 15 °C. Plochy, které chcete chránit aplikací NanoOne, musí být zbavené veškerých nečistot, mycích přípravků a musí být zcela suché. Přípravek není vhodné aplikovat na plochy rozpálené od slunečního záření (teplota ošetřované plochy by neměla přesáhnout 30 °C). Pokud pracujete venku, nepracujte za deště nebo mrholení. Volte počasí, které zajistí, aby 3–4 hodiny po aplikaci na ošetřenou plochu nepršelo.

Způsob aplikace: Na každý přípravek použijte pro aplikaci jednu přiloženou utěrku z netkané textilie. Ošetřovaný povrch je nutné před aplikací dokonale vyčistit a odmastit! 

Pro odstranění nečistot doporučujeme tyto vysoce účinné čističe z řady ANKER CLEANERS:

AquaCleaner C310 – odstraňovač vodního kamene
NanoCleaner –  čistič s obsahem 70% isopropylalkoholu na neporézní materiál
NanoAB CleanUp-K – dezinfekční čisticí přípravek

1.  Plochu očistěte hloubkovým čističem AquaCleaner A50. Přípravek naneste na povrch a vyčistěte od veškerých v povrchu zanesených nečistot. 

2. Následně je nutné povrch dokonale odmastit a odstranit zbytky čističe. K tomuto kroku použijte čistič NanoCleaner. Čistič naneste rozprašovačem na povrch a následně vyleštěte do lesku beze šmouh.

3. Pokud je plocha dokonale vyleštěna a odmaštěna, aplikujte poslední složku aplikace, nanopřípravek NanoOne. Aplikátorem nastříkejte vždy menší plochu (cca 30 x 30 cm), tekutinu ihned roztírejte a případně vzniklé šmouhy ihned rozleštěte. Postupujte systematicky po povrchu.

Přípravek zcela zasychá a stává se vodě odolným za 3–4 hodiny po aplikaci při teplotě vzduchu okolo 20 °C. Během prvních 48 hodin po aplikaci by ošetřený povrch neměl být vystaven působení chemických látek a mechanické zátěži.

Údržba: Na ošetřené povrchy doporučujeme používat čisticí přípravky z řady ANKER CLEANERS s neutrálním pH7. Nikdy nepoužívejte na ošetřené plochy abrazivní, kyselé nebo zásadité látky! Pro oživení nanovrstvy doporučujeme povrch občas odmastit přípravkem NanoAB CleanUp nebo NanoCleaner. Obnova staré aplikace se provádí stejným postupem.

Aplikační set Nano4Home obsahuje: 50 ml nanopřípravku  NanoOne, 50 ml hloubkového čističe AquaCleaner A50, 100 ml NanoCleaneru a 3 ks aplikačních utěrek. Orientační vydatnost setu je 5 až 10 m2. Přípravky se neředí. Jsou již připraveny k přímému použití.

Skladování: Spotřebujte do 24 měsíců od data výroby v původním a dobře uzavřeném obalu. Skladujte při teplotě od 5 do 30 °C, chraňte před slunečním zářením a mrazem.

Odvolání: Informace v tomto technickém listu se opírají o naše nejlepší znalosti a praktické zkušenosti. Vzhledem k tomu, že výrobek je používán mimo dosah naší kontroly, nemůžeme zaručit jeho správné použití. Výrobce neručí za případné škody způsobené nesprávným použitím nebo skladováním. Proto dodržujte aplikační postup a v případě dotazů využijte naši technickou podporu.