NanoTextil Premium

Koupit     Technický list ČJ


Nano-přípravek na bázi rozpouštědel určený pro zvýšenou hydrofobní povrchovou ochranu textilu a kůže

 OBR NanoTextil PREMIUM

NanoTextil PREMIUM je specificky vyvinutá hydrofobní / olejofobní ochrana tkané a netkané textilie, koberců, vláken apod. Na bázi fluoropolymerů vytvoří na povrchu ultratenkou hydrofobní neviditelnou vrstvu s vynikající ochranou proti znečištění, skvrnám, suchým nečistotám, vodě, oleji, mastnotě a agresivním nečistotám se samočisticím účinkem. Vytvořená vrstva znemožňuje život bakteriím, mechu, plísním a řasám a vytváří tím velmi hygienický povrch, který chrání také proti atmosférickým vlivům počasí (dešti, sněhu, mrazu), proti rozmrazovacím solím, žloutnutí, hnilobě a UV záření. Ošetřený povrch vykazuje velmi vysokou odolnost proti stárnutí textilií. Aplikace vytvoří na povrchu ochranný neviditelný film, který nemění nebo téměř nemění původní vzhled povrchu. Údržba ošetřených textilií v interiéru i v exteriéru je velice snadná, kapaliny a nečistoty stačí jen setřít. 

  • Neobsahuje jedovaté, karcinogenní ani toxické látky
  • Po aplikaci díky retrakci výrazně usnadňuje následné čištění
  • Ošetřený povrch zachovává původní vzhled materiálu
  • Povrch nevykazuje změnu vlastností
  • Dlouhodobá vynikající hydrofobní / olejofobní ochrana
  • Přípravek se nanáší pouze v jedné vrstvě
  • Spotřeba přípravku je závislá na savosti materiálu =  30–80 ml/m2

Použití: Vhodný pro zvýšenou ochranu sedacích souprav, koberců, slunečníků, markýz, stanů, autosedaček apod.

Příprava podkladu: Pro úspěšný výsledek aplikace je zapotřebí dodržet předepsaný pracovní postup. Pracujte při teplotách vyšších než 15 °C. Plochy, které chcete chránit, musí být zcela čisté, zbavené všech nečistot a stop mycích přípravků a musí být zcela suché. Přípravek není vhodné aplikovat na plochy rozpálené od slunečního záření (teplota ošetřované plochy by neměla přesáhnout 30 °C). Před aplikací je nutné povrch důkladně vyčistit.

Pro odstranění nečistot doporučujeme tyto vysoce účinné čističe z řady ANKER CLEANERS:

AquaCleaner Textil - čistič textilu a kůže

Způsob aplikace: Přípravek nanášejte rovnoměrně v dostatečném množství dle savosti povrchu. Přípravek lze nanášet pomocí rozprašoavče nebo namáčením. Přípravek zcela zasychá dle aktuálních povětrnostních podmínek. Při teplotě 20 °C je povrch po 24 hodinách po aplikaci plně funkční.

Údržba: Ošetřený materiál perte nebo čistěte ve vodě do 30 °C bez pracích prášků a aviváže. Po vyprání nechte usušit za běžné pokojové teploty. Nesušte v sušičkách a na zdrojích tepla s vysokou teplotou. Pokud po čase impregnační účinek slábne, obnovte ochranu stejným způsobem jako při první aplikaci.

Ředění: Kapalina se neředí. Dodává se již připravena k přímému použití.

Skladování: Spotřebujte do 12 měsíců od data výroby v původním a dobře uzavřeném obalu. Skladujte při teplotě od 5 do 30 °C, chraňte před slunečním zářením a mrazem.

Odvolání: Informace v tomto technickém listu se opírají o naše nejlepší znalosti a praktické zkušenosti. Vzhledem k tomu, že výrobek je používán mimo dosah naší kontroly, nemůžeme zaručit jeho správné použití. Výrobce neručí za případné škody způsobené nesprávným použitím nebo skladováním. Proto dodržujte aplikační postup a v případě dotazů využijte naši technickou podporu.