Dům, byt a zahrada

Nano4Home nabízí komplexní systém nano ochrany pro sektor stavebnictví a bytového designu (interiér a exteriér). Systém nano ochrany je vhodný pro materiály z přírodního i umělého kamene, betonu, skla, plastu i dřeva. Určeno také pro zámkové dlažby, lesklé i matné obklady, dlažby, fasády (hliníkové, prosklené), sanitární keramiku, skleněné dveře, skleněné obklady, sprchové kouty, plastová okna, zimní zahrady atd. Naše přípravky nahrazují svými vlastnostmi dosud používané běžné agresivní čističe, dlouhý a nákladný úklid. Stávající čisticí přípravky působí pouze krátkodobě a s omezeným účinkem.

Nano AntiPrint

Koupit     Technický list ČJ


Vodní nanopřípravek určený jako ochrana a prevence kovů proti otiskům prstů

NanoAntiPrint2

Nano AntiPrint je přípravek vyvinutý jako NANO ochrana a obnova povrchů materiálů, jako jsou eloxovaný hliník, nerez ocel, zinek, měď, mosaz apod. Vytvořený ochranný povlak chrání před povětrnostními vlivy, UV zářením a vodou, obnovuje lesk a následně chrání před znečištěním (včetně otisků rukou). Povrch po aplikaci vykazuje lesk, kterého dosáhnete bez velké fyzické námahy. Na povrchu se po aplikaci vytvoří ultratenká hydrofobní vrstva s ochranou proti následnému znečištění, otiskům rukou, usazování minerálních a vápenatých povlaků, a dokonce i proti tvoření vodní rzi. Vytvořená ochranná vrstva zabraňuje množení bakterií, vzniku mechu, plísní a řas a vytváří velmi čistý a hygienický povrch. Aplikace obnoví estetické hodnoty starých eloxovaných povrchů, odstraní barevné odchylky vznikající po čištění. Ošetřený povrch vykazuje sametový vzhled.

 • Ošetřený povrch je bez mastného filmu
 • Chrání před ulpíváním otisků prstů
 • Usnadňuje následné čištění ošetřeného povrchu běžnými čisticími přípravky
 • Povrch ošetřeného materiálu je hydrofobní 
 • Delší doba účinnosti aplikace oproti běžným impregnacím
 • Nízká spotřeba přípravku = cca 10 ml/m2

Použití: Nano AntiPrint poskytuje vysoce efektivní a ekonomickou ochranu ploch, jako jsou hliníkové a nerezové konstrukce, ochranné kovové díly, kovové střechy, skeletové kovové díly, průmyslové kovové díly, hliníkové a nerezové vybavení aquaparků, lázní, wellness, vodáren, hotelů, kuchyní, nerez ocelové hygienické předměty, kovové vybavení speciálních pracovišť atd.

Číst dál...

NanoMetal

Koupit     Technický list ČJ


Lihový nanopřípravek určený pro hydrofobní povrchovou ochranu různých typů kovů

NanoMetal3

NanoMetal je lihový přípravek obsahující nanočástice SIO2, které vytvářejí na ošetřeném povrchu vysoce hydrofobní vrstvu. Ošetřený povrch chrání před vnějšími vlivy, jako jsou např. déšť, hmyz, ptačí trus, námraza, vodní kámen, brzdný prach a graffiti. Na materiálu se po aplikaci vytvoří ultratenká nanovrstva, která vykazuje tzv. samočisticí schopnost – lotosový efekt. Aplikace není náročná, šetří čas a náklady na běžnou údržbu ošetřeného povrchu. Ošetřený povrch je chemicky odolný proti přípravkům do hodnoty pH 13, bez mastného filmu, je plně transparentní, s vysokou tepelnou odolností až do 400 °C. Životnost ochrany ošetřeného povrchu je závislá na mechanickém zatížení.

 • Ošetřený povrch je plně transparentní, bez projevů tzv. „mastného filmu“
 • Chrání před usazováním ptačího trusu, hmyzu, brzdného prachu a vodního kamene 
 • Usnadňuje následné čištění povrchu běžnými čisticími přípravky
 • Povrch materiálu je vysoce hydrofobní 
 • Vykazuje výrazně delší dobu účinnosti oproti běžným impregnacím
 • Nízká spotřeba přípravku při aplikaci = 5–10 ml/m2

Použití: NanoMetal byl vyvinutý pro různé typy kovů, jako jsou např. nerez ocel, černá ocel, měď, mosaz, hliník, zlato, stříbro, platina apod. Přípravek lze použít například na ošetření hliníkových ráfků kol.

Číst dál...

NanoPaint

Koupit     Technický list ČJ


Lihový nano-přípravek určený pro hydrofobní povrchovou ochranu autolaků a různých typů plastů

NanoPaint 2

NanoPaint je lihový přípravek obsahující nanočástice SIO2, vytvářející na ošetřeném povrchu vysoce hydrofobní vrstvu. Aplikace chrání ošetřený povrch před vnějšími nepříznivými vlivy, jako jsou např.: déšť, hmyz, ptačí trus, námraza, vodní kámen a graffiti. Na materiálu se po aplikaci vytvoří ultratenká nanovrstva, která má tzv. samočisticí schopnost – lotosový efekt. Aplikace není náročná, šetří čas a náklady na údržbu ošetřeného povrchu. Povrch je po aplikaci chemicky odolný proti přípravkům do hodnoty pH 13, je bez mastného filmu, plně transparentní, s vysokou tepelnou odolností, až do 400 °C. Životnost aplikované ochrany přímo souvisí s výší mechanického zatížení.

 • Ošetřený povrch je plně transparentní bez projevů tzv. mastného filmu
 • Chrání před ulpíváním a následnými vlivy ptačího trusu, hmyzu a vodního kamene 
 • Usnadňuje následné čištění ošetřeného povrchu běžnými čisticími přípravky
 • Povrch ošetřeného materiálu je vysoce hydrofobní 
 • Delší doba účinnosti aplikace oproti běžným impregnacím
 • Nízká spotřeba přípravku = 5–10 ml/m2

Použití: NanoPaint byl vyvinutý pro aplikaci na okenní rámy, garážová vrata, plastový nábytek, dveře, parapety, vany a plastové autodíly.

Číst dál...

NanoGlass

 Koupit     Technický list ČJ


Lihový nanopřípravek určený pro hydrofobní povrchovou ochranu skla, polykarbonátu a keramiky

NanoGlass 5

NanoGlass je lihový přípravek obsahující nanočástice SIO2, vytvářející na ošetřeném povrchu vysoce hydrofobní vrstvu. Aplikace chrání ošetřený povrch před vnějšími nepříznivými vlivy, jako jsou např. déšť, hmyz, ptačí trus, námraza, vodní kámen a graffiti. Na materiálu se po aplikaci vytvoří ultratenká nanovrstva, která má tzv. samočisticí schopnost – lotosový efekt. Aplikace není náročná, šetří čas a náklady na údržbu ošetřeného povrchu. Povrch je po aplikaci chemicky odolný proti přípravkům do hodnoty pH 13, bez mastného filmu, plně transparentní, s vysokou tepelnou odolností až do 400 °C. Životnost aplikované ochrany přímo souvisí s výší mechanického zatížení.

 • Ošetřený povrch je plně transparentní, bez projevů tzv. mastného filmu
 • Chrání před ulpíváním a následnými vlivy ptačího trusu, hmyzu a vodního kamene 
 • Usnadňuje následné čištění ošetřeného povrchu běžnými čisticími přípravky
 • Povrch ošetřeného materiálu je vysoce hydrofobní – plní funkci tzv. tekutých stěračů
 • Delší doba účinnosti aplikace oproti běžným impregnacím
 • Nízká spotřeba přípravku =  5–10 ml/m2

Použití: NanoGlass je vyvinutý za účelem ochrany sprchových zástěn, luxferů (čirých, leptaných nebo pískovaných), zrcadel, akvárií, krbových skel, sklokeramických a indukčních desek, sanitární keramiky, keramických obkladů a dlažeb, porcelánu, leštěného kamene apod.

Číst dál...

Nano AntiSlip Keramika

Koupit     Technický list ČJ


Vodní nano-přípravek na keramické povrchy s funkcí protiskluzu

 NanoAntiSlip2

Nano AntiSlip Keramika je specificky vyvinutý transparentní impregnační nátěr na bázi nanočástic určený pro aplikaci na kluzké keramické povrchy, jako jsou například keramické dlažby, žula, glazurované povrchy, přírodní i umělý kámen apod. Řeší nepříjemná rizika spojená s uklouznutím na mokrém povrchu. Po aplikaci povrch pokryje ultra tenká, plně transparentní vrstva s dlouhodobým protiskluzným účinkem. Nátěr lze aplikovat jak na nový, tak již používaný materiál. Po 60 min. od aplikace je povrch připraven k běžnému užívání.

 • Ošetřený povrch zachovává stávající vzhled bez lesklého nebo matného efektu
 • Chrání před uklouznutím a tím chrání lidské zdraví
 • Hodnota protiskluzu R10
 • Aplikace lze provádět jak na nový, tak již používaný materiál
 • Cenově dostupná varianta, která řeší nutnost náhrady stávající nebezpečné dlažby

Použití: Hlavní oblastí použití jsou prostory s podlahami z minerálních  materiálů, kde hrozí riziko uklouznutí, jako jsou aquaparky, wellness a sportovní zařízení, hotely, koupelny, toalety, šatny, školy, kuchyně, prostory zdravotnictví, sanitární zařízení, provozovny potravinářského průmyslu, veřejné budovy apod. Dále pak chodníky, pěší zóny, stanice MHD, nástupiště, vstupní a provozní haly aj. Další specifickou oblastí použití jsou průmyslové provozy s podlahami znečištěnými oleji a jinými kluzkými kapalinami.

Číst dál...

Nano+

Koupit     Technický list ČJ


Nano-přípravek na bázi rozpouštědel pro zpevnění a zvýraznění minerálních povrchů

Nano2

Nano+ je specificky vyvinutý impregnační nátěr na bázi nanočástic, které zpevňují a při opakované aplikaci i zvýrazňují strukturu ošetřovaného povrchu. Přípravek je vhodný pro aplikaci na cihly, neglazované dlaždice, terakotové komponenty, omítky, kameny (břidlice, vápence, žulu, pískovce, mramor, čedič atd.), beton, neglazovanou keramiku, apod. Nátěr je vysoce hydro a olejofobní, odolný proti oděru i otěru, snižuje adhezi (přilnavost) samolepek, žvýkaček, ale i graffiti. Při opakovaném nanášení ošetřovaný povrch vykazuje tzv. „mokrý efekt".

 • Vhodná impregnace pro extrémní zátěž materiálu
 • Ošetřený povrch si zachovává stávající vzhled, při opakované aplikaci vytváří tzv. „mokrý efekt"
 • Je vysoce hydro a olejofobní, paropropustný a prodyšný a díky svým vlastnostem usnadňuje následné čištění povrchu
 • Chrání před usazováním prachu a různých jiných typů nečistot
 • Omezuje růst řas, mechů a lišejníků

Použití: Hlavní oblastí použití je ošetřování minerálních podkladů, jako jsou dlažby, schody, plochy průmyslových hal, fasády, betonové zdi, kašny, mosty, kamenné sochy, plochy historických památek apod. Jedná se o nejodolnější produkt pro ochranu a údržbu. S jeho pomocí dosáhnete vynikající ochrany proti opotřebení, výrazně snížíte náklady na údržbu, a zejména zajistíte ochranu před případným poškozením, či dokonce zničením.

Číst dál...

NanoMinerál+

 NOVÁ RECEPTURA     Koupit     Technický list ČJ


Vodní nano-přípravek určený pro vytvoření hydrofobní a olejofobní povrchové ochrany horizontálních minerálních povrchů

 NanoMineral plus

NanoMinerál+ je transparentní impregnační nátěr na bázi nanočástic SIO2, vhodný pro aplikaci na vodorovné minerální povrchy. Ošetřený povrch je chráněn před vnějšími vlivy, jako jsou např.: usazování prachových částic, vlivy vody, nárůst řas, mechů, projevy cementových výkvětů. Aplikace NanoMinerál+ přináší „samočisticí schopnost“ ošetřeného povrchu (tzv. lotosový efekt), která v konečném důsledku šetří čas a náklady na běžnou údržbu. Provedená aplikace je zcela bez zápachu, chemicky odolná proti přípravkům do hodnoty pH 13, plně transparentní, bez viditelné vrstvy a s vysokou tepelnou odolností, až do 120 °C.

 • Kapalina je bez zápachu a biologicky odbouratelná, neobsahuje žádné nebezpečné látky ani varovné symboly, lze ji tak aplikovat i v interiéru
 • Ošetřený povrch si zachovává stávající vzhled bez doprovodného lesklého nebo matného efektu
 • Je vysoce hydrofobní, paropropustný a prodyšný, 
 • Díky svým vlastnostem usnadňuje následné čištění povrchu
 • Chrání před usazováním prachu a různých typů nečistot, zamezuje růstu řas, mechů a lišejníků
 • Přípravek se nanáší pouze v jedné vrstvě. Díky tomu šetříte spotřebu přípravku a čas nutný pro aplikaci

Použití: Hlavní oblastí použití jsou minerální povrchy: přírodní nebo umělý kámen, obkladové a lícové cihly, střešní tašky, beton a betonové výrobky, fasádní systémy (probarvené omítky, fasádní barvy, různé typy štuku apod.). Prostředek je vhodný pro použití na starších budovách, u kterých je nutné zajistit paropropustnost a prodyšnost povrchu.

Číst dál...

NanoMinerál

Koupit     Technický list ČJ


Vodní nano-přípravek určený pro vytvoření hydrofobní povrchové ochrany minerálních povrchů

NanoMineral2

NanoMinerál je transparentní impregnační nátěr na bázi nanočástic SIO2, vhodný pro aplikaci na svislé minerální povrchy. Ošetřený povrch je chráněn před vnějšími vlivy, jako jsou např.: usazování prachových částic, vlivy vody, nárůst řas, mechů, projevy cementových výkvětů. Aplikace NanoMinerál přináší „samočisticí schopnost" ošetřeného povrchu (tzv. lotosový efekt), která v konečném důsledku šetří čas a náklady na běžnou údržbu. Provedená aplikace je zcela bez zápachu, chemicky odolná proti přípravkům do hodnoty pH 13, plně transparentní, bez viditelné vrstvy a s vysokou tepelnou odolností, až do 120 °C.

 • Kapalina je bez zápachu a biologicky odbouratelná, neobsahuje žádné nebezpečné látky ani varovné symboly, lze ji tak aplikovat i v interiéru
 • Ošetřený povrch si zachovává stávající vzhled bez doprovodného lesklého nebo matného efektu
 • Je vysoce hydrofobní, paropropustný a prodyšný
 • Díky svým vlastnostem usnadňuje následné čištění povrchu
 • Chrání před usazováním prachu a různých typů nečistot, zamezuje růstu řas, mechů a lišejníků
 • Přípravek se nanáší pouze v jedné vrstvě. Díky tomu šetříte spotřebu přípravku a čas nutný pro aplikaci

Použití: Hlavní oblastí použití jsou minerální povrchy: přírodní nebo umělý kámen, obkladové a lícové cihly, střešní tašky, beton a betonové výrobky, fasádní systémy (probarvené omítky, fasádní barvy, různé typy štuku apod.). Prostředek je vhodný pro použití na starších budovách,  u kterých je nutné zajistit paropropustnost a prodyšnost povrchu.

 

Číst dál...

Nano4Home

Koupit   Technický list ČJ


Aplikační set určený pro hydrofobní povrchovou ochranu skla, keramiky, polykarbonátu, plastu a kovu

Nano4Home 

Aplikační set Nano4Home obsahuje ucelený systém k ošetření neporézního materiálu nanopřípravkem NanoOne. NanoOne je modifikovaný lihový přípravek obsahující nanočástice SIO2, které vytvářejí vysoce hydrofobní povrchovou vrstvu. Tato vrstva chrání ošetřený materiál před vnějšími vlivy, jako jsou např. prachové částice, voda, mastnota, vodní kámen, řasy, žár, saze, smola, kouř atd. Na povrchu ošetřeného materiálu se vytvoří ultra tenká nanovrstva, která je plně transparentní, bez mastného filmu, s vysokou tepelnou odolností, až 400 °C. Aplikace šetří čas a náklady na běžnou údržbu povrchu.

 • Ošetřený povrch je plně transparentní bez mastného filmu
 • Snadné odstranění zbytků vodního kamene
 • Usnadňuje následné čištění povrchu běžnými čisticími přípravky
 • Povrch materiálu je vysoce hydrofobní – funkce tekutých stěračů
 • Delší doba účinnosti oproti běžně používaným impregnacím
 • Atraktivní balení pro přímé použití + nízká spotřeba 5–10 ml/m2

Aplikační set určený za účelem ochrany sprchových zástěn, luxferů (čirých, leptaných nebo pískovaných), zrcadel, akvárií, krbových skel, sklokeramických a indukčních desek, sanitární keramiky, keramických obkladů a dlažeb, porcelánu, leštěného kamene, okenní rámy, garážová vrata, plastový nábytek, dveře, parapety, vany, různé typy kovů, jako jsou např. nerez ocel, černá ocel, měď, mosaz, hliník, zlato, stříbro, platina apod.

Číst dál...